Anna Słoboda

W dniu 26.09.2018 r. gościem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” był pan Rafał Hałasa- człowiek wielu talentów, który  przeczytał  zgromadzonym bajkę pt. „Szklana góra” oraz  wyświetlił film ze swoim udziałem w zawodach we wspinaczce sportowej na czas. Następnie opowiedział o treningach, przygotowaniach i udziale w mistrzostwach, w których dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski. Obok wspinaczki  drugą pasją pana Rafała jest muzyka. Gra na instrumentach i występuje z zespołem muzycznym. Mieliśmy możliwość zobaczenia fragmentu  koncertu oraz najnowszego występu zespołu w telewizji. Pan Rafał zademonstrował również swoje umiejętności na żywo.  Zgromadzeni wysłuchali mistrzowskiego popisu gry na harmonijce ustnej i gitarze elektrycznej. Dzieci, klaszcząc, używając grzechotek, marakasów, talerzy czy  kołatek,  mogły aktywnie włączyć się i stworzyć  wyjątkowe dzieło muzyczne. Był również czas na zadawanie pytań i wspólne zdjęcia.

Pan Dyrektor Mirosław Wójcik w imieniu wszystkich zgromadzonych podziękował gościowi za przybycie i dzielenie się swoim muzycznym  doświadczeniem, zaś  dzieci wręczyły panu Rafałowi własnoręcznie wykonane obrazki.

spotkanie z pszczelarzem 06

W dniu 18.06.2018 r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” gościliśmy w naszej świetlicy pana Jerzego Dudka – pszczelarza. Świat pszczół zafascynował go tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. Pan Jerzy przeczytał rozdział z książki „Kubuś Puchatek”, pt, „W którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i z pszczołami”.

Opowiedział dzieciom o życiu pracowitych pszczół, a także o bardzo odpowiedzialnej i ciężkiej pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji. Dowiedziały się, czym żywią się pszczoły, jak spędzają zimę, jak powstaje miód i jakie rodzaje miodu można uzyskać. Ponadto miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w codziennej pracy. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się ul pokazowy, w którym były pszczoły.

Pan Dyrektor Mirosław Wójcik podziękował panu Jerzemu za interesujące spotkanie i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza. Organizatorkami spotkania były: p. Monika Kozak, p. Anna Słoboda, p. Elżbieta Garbacka i p. Anna Gozdalska – Kozak.

wizyta pilota 1 20180528 2095822995

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia lotnictwa polskiego gościliśmy w naszej szkole kpt. Macieja Kopiela. Jest on liderem zespołu ZESPOŁU AKROBACYJNEGO „BIAŁO-CZERWONE ISKRY”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

caa polska czyta 4 20180510 1797722436

Podczas kolejnego spotkania w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy w szkolnej świetlicy panią Paulinę Zarębską - magistra kognitywistyki oraz doktoranta na kierunku Nauki o poznaniu i komunikacji społecznej na UMCS. Pani Paulina jest również dyplomowanym instruktorem tańca, choreografem, modelką  oraz prowadzi zajęcia w szkole tańca UDS ART COMPLEX, która jest członkiem Polskiej Federacji Tańca (PFT) oraz International Dance Organization (IDO).
       Spotkanie rozpoczął autorski układ taneczny uczennic z kl. III d, Moniki Łukaszuk i Natalki Żeleźnik do piosenki "Everybody Dance".
       Pani Paulina odczytała pierwszy rozdział książki Ann Bryant z serii Baletnice, pt. "Niełatwa decyzja Róży - Którędy droga".
       Następnie opowiedziała o swojej ścieżce kariery, sukcesach, ciekawostkach związanych z pasją, którą jest taniec, modelling i choreografia. Zaprezentowała również podstawowe pozycje baletowe. Dzieci miały okazję zadawać pytania, dotknąć prawdziwych pointów, oraz dowiedzieć się, jaka jest różnica między baletem klasycznym a modern jazz.
       Na zakończenie zobaczyliśmy układ taneczny przygotowany przez Karolinę Flagę i Magdę Markut z kl.III d do piosenki Eda Sheerana "Shape of you".

Pan Wicedyrektor Jerzy Jarosiński w imieniu społeczności szkolnej życzył Pani Paulinie dalszych sukcesów osobistych i zawodowych oraz podziękował za podzielenie się swoim doświadczeniem. Słowa podziękowania skierował również do wywowawców ze świetlicy tj. do pani Doroty Dąbrowskiej i Ewy Rycerz za zorganizowanie i przeprowadzenie spotkania.

Dnia 1 marca 2018 roku w świetlicy szkolnej w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ odbyło się spotkanie z Krzysztofem Denisiukiem. Gość opowiadał o historii instrumentu muzycznego ukulele, przeczytał jedną historię prawdziwą z książki Łukasza Wierzbickiego ,, Dziadek i niedźwiadek ‘’- ,,Kucharz i praczka’’.

Nasz gość zaśpiewał i zagrał na ukulele kilka znanych piosenek. Ciekawym akcentem było wspólne muzykowanie z wykorzystaniem instrumentów wykonanych przez dzieci. Na zakończenie spotkania Pan Wicedyrektor Jerzy Jarosiński wraz z uczniami złożył podziękowania.

zapraszamy do galerii