malowanie na folii 4 20180613 1688909041

29.05.2018 r. dzieci uczęszczające do świetlicy, spędziły miło czas na malowaniu kolorowej łąki farbami plakatowymi na folii strech podczas zajęć w plenerze. Tworzenie obrazów okazało się ciekawą zabawą plastyczno–sensoryczną.  Zajęcia odbyły się pod opieką  p. Elżbieta Skowronek i p. Ewa Rycerz.

warsztaty malarskie 11 20180613 1973405789

Warsztaty malarskie

23.05. 2018 r. w świetlicy odbyły się warsztaty malarskie przeprowadzone przez panią Katarzynę Piątkowską , artystkę zajmującą się malarstwem sztalugowym w technice akrylowej i olejnej.

Pani Katarzyna na początku warsztatów opowiedziała o swojej pracy i zaprezentowała  obrazy.  Dzieci zapoznały się  z technikami malarskimi (olej, akwarela, pastel olejny, pastel suchy), materiałami, narzędziami, przykładami prac malarskich oraz z podziałem barw (podstawowe, pochodne, zimne, ciepłe). Jak również w trakcie zajęć własnoręcznie wykonywały prace plastyczne techniką akwareli – tematem pracy była martwa natura owoce.

Podczas zajęć opiekę nad dziećmi sprawowała pani Elżbieta Skowronek.

Warsztaty malarskie

mojej mamie 10

W dniu 25.05.2018r. uczniowie z klasy I d i I b uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. "Mojej mamie". Zajęcia poprowadziła pani Aleksandra Bednarek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 26 w Lublinie. Dzieci wykonywały zaprojektowane przez siebie albumy, które będą pięknym prezentem z okazji Dnia Mamy. W przeprowadzeniu zajęć pomagał opiekun koła pani Dorota Dąbrowska.

patriotyczne spiewanki 06

Uczniowie z kl.I d, I b i II c w ramach Świetlicowych Warsztatów Artystycznych uczestniczyli w zajęciach muzycznych pt. "Patriotyczne śpiewanki na bitach hip-hopowych". Zajęcia wpisywały się w obchody 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Prowadziła je pani Barbara Księska z Fundacji Hesperos. Warsztaty odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 26 w Lublinie. Podczas zajęć dzieci wysłuchały najsłynniejszych piosenek patriotycznych w nowej hip-hopowej oprawie oraz wykonały własną aranżację do kilku piosenek.
Podczas zajęć opiekę nad grupą sprawowała pani Dorota Dąbrowska.

swietlicowe warsztaty artystyczne 05

Podczas kolejnego wyjścia w ramach Świetlicowych Warsztatów Artystycznych uczniowie brali udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez panią Barbarę Księską z Fundacji Hesperos.
Zajęcia odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 26 w Lublinie. Podczas warsztatów dzieci wykonywały własne grzechotki, którymi wspólnie muzykowały i bawiły się w rytmie etnicznych brzmień.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z brzmieniem i historią różnych instrumentów. Wysłuchali również koncertu na flecie prostym.
W przeprowadzaniu zajęć pomagał opiekun koła pani Dorota Dąbrowska