Piotr Dobrowolski

999

        W dniu 12.05.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizował „Lekcje Zdrowia”. Lekcje przeprowadzono w uczniami dwóch klas piątych. Podczas warsztatów Pani dietetyk opowiedziała dzieciom o tym, jak ważne jest jedzenie zdrowej żywności, szczególnie ekologicznej, dla ich zdrowia, kondycji fizycznej oraz koncentracji. W trakcie lekcji dzieci mogły podzielić się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania jak również sporządzić przekąski owocowo-warzywne oraz naturalny napój miętowo- jabłkowy.

               Celem organizowanych przez KOWR „Lekcji zdrowia” jest budowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci, w kontekście produktów ekologicznych. Chodzi o to, aby dzieci już w młodym wieku świadomie wybierały te produkty, które są zdrowe, sezonowe, i które zapewnią im dietę bogatą w najlepsze składniki odżywcze.

               W dłuższej perspektywie chcielibyśmy budować przywiązanie dzieci, jako przyszłych konsumentów, do polskich produktów ekologicznych

Zapraszamy do galerii

Kategoria: