W niedzielę 14.10. 2018 r., w parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu na Poczekajce o godz. 11.30, uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji nauczycieli,pracowników obsługi, emerytów oraz zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił O. Andrzej Cebula.

Podczas Mszy św. śpiewała Schola parafialna do której należą także nasi uczniowie.Całość oprawy liturgicznej z udziałem uczniów,  została przygotowana przez katechetów.Boże, błogosław naszej szkolnej pracy, abyśmy wydawali dobre owoce!

W niedzielę 14.10. 2018 r., w parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka                z Asyżu na Poczekajce o godz. 11.30, uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji nauczycieli, pracowników obsługi, emerytów oraz zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił O. Andrzej Cebula.                                          Podczas Mszy św. śpiewała Schola parafialna do której należą także nasi uczniowie.                                                                                                                                         Całość oprawy liturgicznej z udziałem uczniów, została przygotowana przez katechetów.

Boże, błogosław naszej szkolnej pracy, abyśmy wydawali dobre owoce!

W miesiącu czerwcu 2016 roku pracownicy Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Trampolina w Lublinie przeprowadzili warsztaty psychologiczne dla uczniów trzech klas pierwszych. Celem zajęć było budowanie współpracy w grupie, nauka samodzielności, kształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niestandardowych oraz wypracowanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach problemowych. Dzieci podzielone na zespoły pokonywały na terenie szkoły trasę, podczas której zbierały informacje potrzebne do rozwiązania zagadek-znalezienia klucza radzenia sobie z emocjami. W oparciu o pracę grup powstały plakaty ukazujące skuteczne metody radzenia sobie z frustracją, niepowodzeniem, agresją w grupie. Dzieci realizowały przydzielone wcześniej role-przywódcy, nawigatora, porządkowego itp., co pozwoliło na wykorzystanie mocnych stron, mobilizowało do podjęcia współpracy w dążeniu do wspólnego celu-rozwiązania zagadek.

Dnia 9 czerwca przedstawiciele klas III c i III d wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych
w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”.
Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Lublinie
i odbyły się w hali sportowej przy ul. Aleje Zygmuntowskie.
Zostały rozegrane następujące konkurencje:
- bieg przez płotki,
- skoki dodawane w dal,
- rzut piłka lekarską zza głowy,
- drabinka koordynacyjna.
Na zakończenie zawodów dla chętnych zespołów rozegrany został sztafetowy bieg z przeszkodami
w składzie opiekun + dziewczynka + chłopiec.
Za udział w sztafecie nasza szkoła zdobyła III miejsce i otrzymała puchar.
Każdy uczestnik zawodów wrócił z medalem i pamiątkowym dyplomem.

8 XI to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.Już od sześciu lat, właśnie w ten dzień, wiele szkół z całej Polski obchodzi Dzień Śniadanie Daje Moc. W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 również i my przystąpiliśmy do tego programu. Podczas śniadaniowego święta uczniowie klasy II b samodzielnie przygotowali zdrowe, smaczne śniadanie.Była to świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się, jak ważny jest ten posiłek, gdyż dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!