W roku szkolnym 2017/2018 klasa Ia brała udział  w ogólnopolskim projekcie ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Na zakończenie projektu cała klasa wykonała na konkurs plastyczny wspólną pracę plastyczną związaną z projektem. Kreatywne podejście i zaangażowanie we wspólne wykonanie pracy zostało docenione przez Jury konkursu . Klasa znalazła się w gronie laureatów. Wszystkie dzieci dostały nagrody - zestawy do higieny jamy ustnej.

P&R#Admins

13 listopada odbył się finał akcji „Zamaskuj smog”, której organizacji podjęliśmy się wspólnie z Fundacją ONICO.
Tego dnia w amfiteatrze kościoła na Poczekajce odbyło się przedstawienie pt. „Smok & smog” przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Anny Łukaszuk i p. Aleksandry Przyweckiej. Sztuka teatralna dedykowana czwartoklasistom stanowiła przystępną formę odpowiedzi na pytania:

• Czym jest smog?
  • Co go powoduje?
  • Dlaczego jest niebezpieczny?
  • Jakie konsekwencje może mieć nadmierne narażenie na szkodliwe pyły?
  • Jak zapobiegać smogowi?
  • Dlaczego warto nosić maseczkę antysmogową?
P&R#Admins

W ramach działań związanych z ubieganiem się o Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie w dniu 8 czerwca 2017 r. zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne dla uczniów klas trzecich oraz prelekcja dla rodziców na temat negatywnych skutków hałasu na funkcjonowanie człowieka.
Działania zostały zorganizowane w ramach współpracy między Miejską Siecią Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin, a Zakładem Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Prelekcję dla rodziców dzieci klas I-III w dniu 8 czerwca br. wygłosiła Pani mgr Anna Kruczyńska asystent Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W tym samym dniu odbyły się warsztaty dla uczniów klas III, które przeprowadzili studenci należący do Naukowego Koła Logopedów i Audiologów przy Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

P&R#Admins

Jednym z celów programu realizowanego w naszej szkole „Szkoła Promująca Zdrowie” jest dbanie o poprawę relacji interpersonalnych.
W związku z tym zorganizowany został konkurs „Dobry kolega, dobra koleżanka” mający na celu promowanie koleżeństwa, empatii, pozytywnych relacji między uczniami oraz postaw prospołecznych.
Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły.
Większość prac została wyeksponowana w łączniku szkoły podczas Festiwalu Szkół Promujących Zdrowie.
Ze 131 prac komisja konkursowa wyłoniła 9 prac zwycięskich i 9 prac wyróżnionych:

Klasy I – III:

• I miejsce – Lena Bryłowska, kl. III b
  • II miejsce – Gabriela Czerw, kl. I b
  • III miejsce – Zuzanna Mazurek, kl. III a.

Wyróżnienia:

• Igor Szczuka, kl. II c